Komentarze: 0 ; Głosów: 59

Autor: Magdalena Połczyńska
Data publikacji: 18-11-2019 13:38
Data modyfikacji: 24-09-2021 10:22

Dlaczego ekspres nie pobiera wody?

Ekspres do kawy to niezwykle popularny sprzęt, jednak jedną z najczęściej występujących awarii jest fakt, że ekspres nie pompuje wody. W dzisiejszym materiale wyjaśnimy, dlaczego ekspres nie pobiera wody. Po zastosowaniu kilku zasad nie powinno być żadnego problemu z prawidłowym działaniem.


Chyba nikt nie lubi, gdy jego sprzęt AGD zaczyna niepoprawnie pracować. W przypadku niedużych awarii, gdy na przykład ekspres nie spienia mleka, możesz poradzić sobie samemu, a oddanie urządzenia do serwisu to ostateczność.

Czy w przypadku, gdy ekspres nie pobiera wody, możesz rozwiązać szybko usterkę? O tym już za moment.

kawa ze śmietaną w przezroczystej szklance

Dlaczego ekspres nie pompuje wody?

Ekspresy do kawy przygotują mocne espresso, cappuccino lub pyszne latte macchiato, ale tylko w momencie całkowitej sprawność. Niekiedy może pojawić się problem z pobieraniem wody ze zbiornika. Poniżej znajdziesz przyczyny wraz z rozwiązaniem, jak sobie z tym poradzić.

Zły montaż zbiornika na wodę

Czasami problem jest błahy. Wystarczy sprawdzić, czy zbiornik został do końca umieszczony w przedniej części sprzętu. W momencie, gdy zbiornik znajduje się u góry ekspresu, sprawdź, czy nie przedostały się pod nim jakieś zanieczyszczenia.

Zablokowany przez powietrze dopływ wody

Uwięzione powietrze trzeba oczywiście usunąć. Proces ten nie jest skomplikowany. Wystarczy wykonać kilka kroków, czyli wyłączyć urządzenie, opróżnić zbiornik na wodę, wyciągnąć filtr, a następnie napełnić zbiornik, włożyć go we właściwy sposób do ekspresu i uruchomić sprzęt.

Poczekaj, aż się nagrzeje i skorzystaj z dozowania gorącej wody. Wszelkie informacje, jak odpowietrzyć ekspres do kawy znajdziesz w innym poradniku. Dobrym rozwiązaniem jest również zanurzenie filtra w naczyniu z wodą, tak aby uwolniły się pęcherzyki powietrza (koniecznie do góry dnem).

Warto dodać, że po około 3 miesiącach użytkowania filtr typu AquaClean należy wymienić na nowy, gdyż może być zatkany. Taki filtr spotkasz na przykład w ekspresie do kawy Philips EP2224/10.

Zatkany kranik gorącej wody

W takiej sytuacji należy wyciągnąć zewnętrzny element od panarello lub spieniacza do mleka i przyjrzeć się, czy dziobek nie jest pokryty nadmierną ilością kamienia. Jeżeli tak się stało, to użyj specjalnego środka do odkamieniania.

ekspres dozujący kawę

Awaria pompy

Zepsuta pompa to bardzo poważna i niestety dosyć kosztowna usterka. Tutaj bez naprawy przez doświadczony serwis raczej się nie obędzie. W przypadku bardzo starych ekspresów do kawy bardziej opłaca się zakup nowego niżeli naprawa pompki odpowiadającej za właściwe ciśnienie.

Często człowiek nie zastanawia się, jak prawidłowo dbać o ekspres do kawy, bądź po pewnym czasie nie przykłada się do tego, a to wielki błąd. Odpowiednie działania pomogą uniknąć przykrych niespodzianek.

Będąc posiadaczem niezawodnego ekspresu, musisz nabyć pewną wiedzę, między innymi jak odkamienić ekspres do kawy. Osad to częsta przyczyna różnego rodzaju awarii, na przykład zapchanych przewodów, które doprowadzają wodę.

Dzisiaj poznałeś odpowiedź na pytanie, dlaczego ekspres nie pobiera wody. Mam nadzieję, że pamiętasz o regularnej konserwacji i nie będziesz zmuszony oddawać produktu do naprawy.


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem