Komentarze: 0 ; Głosów: 1

Autor: Łukasz Proszek
Data publikacji: 03-12-2019 17:03
Data modyfikacji: 14-12-2019 23:25

Przelewowe ekspresy do kawy - Jaki kupić?

Przelewowe ekspresy do kawy to dość specyficzny typ tych urządzeń. Nie są drogie i służą przygotowywaniu większość ilości napoju. Nie cieszą się niezwykłą popularności, np. w stosunku do droższych ekspresów ciśnieniowych, ale zakładam, że aktualnie właśnie ten typ Cię interesuje. Jesteś więc w świetnym miejscu, bo wybrałem niezłą ekipę polecanych ekspresów przelewowych!


W ostatnich latach przelewówki straciły swoją popularność na rzecz ciśnieniowych ekspresów automatycznych (jak również kapsułkowych czy kolbowych). Nie oznacza to jednak, że zakup takiego sprzętu mija się z celem. Ma on niepodważalne zalety, choć trzeba pamiętać, że taki sprzęt nie zaoferuje do wyboru wielu rodzajów kaw. Przy okazji możesz zajrzeć do naszego porównania ekspres przelewowy czy ciśnieniowy i dowiedzieć się tym samym o ich największych atutach.

Dobry ekspres przelewowy w stosunkowo krótkim czasie przygotuje sporą ilość kawy, i to pozbawionej fusów. Napój - w zależności od modelu - będzie odpowiednio aromatyczny, po prostu smaczny i pobudzający do życia. Od razu będzie go pod dostatkiem, co stanie się nieocenione w przypadku domowych imprez.

Dlatego też postanowiłem przeanalizować porównywarkę ekspresów do kawy i wskazać Ci ekspresy przelewowe, które okażą się udaną inwestycją. Propozycje zakupowe zawarłem w tabelce, na którą zaraz się natkniesz. Tuż pod nią opisałem także wszelkie kryteria, którymi kierowałem się przy selekcji produktów. Z taką bazą wiedzy dobrze wydasz swoje pieniądze!

Jaki ekspres przelewowy?

Miejsce 1
Melitta Aroma Fresh 1021-01

Melitta Aroma Fresh 1021-01

Opinie: 0 ; Głosów: 1

Melitta Aroma Fresh 1021-01 to funkcjonalny ekspres do kawy, dzięki któremu każdy dzień zaczniesz od aromatycznej kawy. 1000 W jest mocą liczoną w watach, która odpowiada za wydajność przygotowywania kawy.


Miejsce 2
Melitta Aroma Signature Deluxe 1007-03

Melitta Aroma Signature Deluxe 1007-03

Opinie: 0 ; Głosów: 1

Melitta Aroma Signature Deluxe 1007-03 to funkcjonalny ekspres do kawy, dzięki któremu każdy dzień zaczniesz od aromatycznej kawy. 1520 W jest mocą liczoną w watach, która odpowiada za wydajność przygotowywania kawy.


Miejsce 3
Siemens TC 86303

Siemens TC 86303

Opinie: 0 ; Głosów: 1

Siemens TC 86303 to łatwy w obsłudze ekspres do kawy, dzięki któremu w mgnieniu oka przygotujesz ten aromatyczny napój. Na samym początku trzeba dowiedzieć się, jaki typ reprezentuje omawiany ekspres: Przelewowy. Pełny opis i specyfikacja na stronie producenta jest producentem tego modelu. Jeżeli uwielbiasz kawę ze spienionym mlekiem, to dowiedzmy się, czy jest tu funkcja spieniania: Nie. Kolorystyka obudowy: antracyt|czarny. Siemens TC 86303 oferuje całą gamę przydatnych funkcji i technologii.


Miejsce 4
Ekspres ELDOM KA500 Cafe Aromax

Ekspres ELDOM KA500 Cafe Aromax

Opinie: 0 ; Głosów: 1

Ekspres ELDOM KA500 Cafe Aromax to solidnie wykonany, a przede wszystkim efektywnie pracujący ekspres do kawy, dzięki któremu zaczniesz każdy dzień od pysznej i aromatycznej kawy. KA500 to typ tego modelu.


Miejsce 5
BOSCH TKA8631

BOSCH TKA8631

Opinie: 0 ; Głosów: 1

BOSCH TKA8631 to łatwy w obsłudze ekspres do kawy, dzięki któremu w mgnieniu oka przygotujesz ten aromatyczny napój. Kolorystyka obudowy: Czarno-biały. BOSCH TKA8631 oferuje całą gamę przydatnych funkcji i technologii.Jakie są polecane ekspresy przelewowe? Jak je wybrałem?

Sama lista wyselekcjonowanego sprzętu to nie wszystko. Przy wyłanianiu propozycji zakupowych nie kierowałem się przecież popularnością czy innymi aspektami bez większej wartości. Ustaliłem najważniejsze priorytety, aby podrzucić Ci opłacalne opcje na nowy ekspres przelewowy. Oto one:

  • Moc - skoro sprzęt tego typu służy do robienia większej ilości kawy, nie może przygotowywać jej zbyt długo. A na tę cechę najbardziej wpływa moc, więc zwróciłem na nią szczególną uwagę.
  • Pojemność dzbanka - tu również można spokojnie wyznawać zasadę, że im wyższa wartość, tym lepiej. Korzystnie, gdy wysoka moc idzie w parze z pojemnym dzbankiem. W szybkim tempie dostaniesz sporo czarnej kawy. Dodam też, że preferuję przeźroczyste dzbanki, aczkolwiek prawie wszystkie ekspresy mają na nich wskaźniki. Dobrze, gdy dzbanek oferuje zintegrowany uchwyt, który się nie nagrzewa - zapewni wtedy wygodne i bezpieczne nalewanie napoju do filiżanki bądź szklanki.
  • Młynek do kawy - zintegrowany młynek to bardzo przydatny dodatek, choć taki element musi być dobrze wykonany i funkcjonalny. Droższe ekspresy przelewowe spełniają to założenie. Jest w nich opcja ustawienia stopnia mielenia, co zadowoli kawoszy. Oczywiście taki młynek nie może wymuszać wyłącznie mielenia ziaren. W każdej chwili powinieneś móc go wyłączyć, aby wsypać mieloną kawę. Osobiście polecam ją jednak mielić młynkiem, gdyż napój jest wtedy bardziej aromatyczny.
  • Aromat kawy - jak najbardziej znajdą się lepsze ekspresy przelewowe, które potrafią wykorzystywać pełen potencjał Twoich ulubionych ziaren kawy. Ten napój musi być przecież smaczny, bo co Ci po paskudnej kawie w dużej ilości? Jak sprzęt tego typu optymalizuje parametry podgrzewania? Na przykład za pomocą specjalnych sensorów lub podwójnych systemów podgrzewania i parzenia. Powinny działać równie dobrze zarówno przy maksymalnej pojemności, jak i chęci zaparzenia mniejszej ilości kawy.
  • Dodatkowe funkcje i udogodnienia - zadbałem o to, aby moje propozycje niosły za sobą ciekawe funkcjonalności. Co to może być? Chociażby regulacja intensywności kawy, automatyczny program usuwania kamienia, programowany czas podgrzewania, ochrona przed kapaniem, wyświetlacz LCD z minutnikiem, podświetlenie LED, automatyczne wyłączanie, schowek na przewód, a także bardzo przydatna funkcja podtrzymywania temperatury kawy w dzbanku (nawet przez kilka godzin dzięki podgrzewanej płycie grzejnej pod dzbankiem).
  • Jakość wykonania - ważna cecha w przypadku każdego rodzaju ekspresu do kawy, prawda? Elementy ze stali nierdzewnej stanowią więc plus, a wszystkie części ekspresu muszą być prawidłowo spasowane i trwałe. Im większe możliwości demontażu komponentów, tym łatwiej idzie z kolei rutynowa konserwacja sprzętu (czasem w zestawach są nawet specjalne szczoteczki do czyszczenia urządzenia; ewentualnie producenci zezwalają na mycie pojemników czy filtrów w zmywarce). Dodam przy okazji, że stal nierdzewna często pozytywnie wpływa na design ekspresu - staje się bardziej elegancki.
  • Stosunek ceny do jakości - tutaj większego problemu nie było, bo przelewówki są stosunkowo tanie, patrząc na różne rodzaje ekspresów do kawy. Mimo tego panuje pewne zróżnicowanie cenowe, aby każdy znalazł coś na swój budżet i był zadowolony z zakupu.

Przy tak rozbudowanym schemacie byłem w stanie zaprezentować Ci najbardziej opłacalne propozycje zakupowe wśród ekspresów przelewowych.

Owszem, znajdą się też specjalistyczne modele mniej znanych w naszym kraju firm, ale uważam, że większości i tak wystarczy coś z czołówki zestawienia. Druga sprawa, że przelewówki z segmentu premium są już dużo droższe i sporo osób w ich cenach woli nabyć inny rodzaj urządzenia do robienia kawy.

Pamiętaj przy okazji, że na naszej stronie znajdziesz kompletny poradnik zakupowy o tym, jak wybrać ekspres do kawy. Może Ci się przydać przed zakupem, a z pewnością poszerzy Twoją wiedzę o tych urządzeniach.

Ekspresy przelewowe - Podsumowanie

I po problemie! Teraz już doskonale wiesz, na które ekspresy przelewowe zwrócić swoją uwagę. Nie przepłacisz, a wybierzesz funkcjonalny i szybko robiący kawę sprzęt.

Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania lub propozycje innych ekspresów tego typu, które powinny znaleźć się w klasyfikacji, to zajrzyj do sekcji komentarzy.

Zobacz też:


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem