Komentarze: 1 ; Głosów: 2

Autor: Łukasz Proszek
Data publikacji: 08-10-2019 11:36
Data modyfikacji: 11-12-2019 16:56

Kapsułkowe ekspresy do kawy - Jaki kupić?

Kapsułkowe ekspresy do kawy nie mają może takich możliwości jak te ciśnieniowe, ale też stanowią rozwiniętą gałąź rynku. Kawa z nich - zależnie od rodzaju kapsułek - wielu osobom bardzo smakuje. Postanowiłem więc ustalić, jaki ekspres kapsułkowy warto kupić. Wyniki w poniższym materiale.


Ekspresy kapsułkowe nadal mają swoich zwolenników! Przemawia za tym liczba dostępnych modeli, która jest regularnie poszerzana przez czołowych producentów. Kawa tego typu nie jest może dla najbardziej wymagających koneserów, ale wielu osobom smakuje, dając dodatkowo solidną dawkę energii.

Ceny tych urządzeń są na ogół stosunkowo niskie, szczególnie porównując ekspresy kapsułkowe z ciśnieniowymi, ale kilka droższych modeli w mojej klasyfikacji się znalazło. Sprawdź poniższą listę, aby znaleźć dla siebie dobry ekspres do kawy na kapsułki.

Pod zestawieniem zawarłem też wszystkie kryteria i priorytety, którymi się kierowałem, wybierając poszczególne produkty. Od razu dowiesz się o nich więcej. Po takiej lekturze dokonasz rozsądnego zakupu, gwarantując sobie smaczną i aromatyczną kawę oraz kompaktowy sprzęt kuchenny do jej przygotowywania.

O tym, z jakich powodów warto kupić ekspres na kapsułki przeczytasz w naszym innym poradniku.

Jaki ekspres kapsułkowy?

Miejsce 1
DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN560.B (czarny)

DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN560.B (czarny)

Opinie: 0 ; Głosów: 3

DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN560.B (czarny) to łatwy w obsłudze ekspres do kawy, dzięki któremu w mgnieniu oka przygotujesz ten aromatyczny napój. Na samym początku trzeba dowiedzieć się, jaki typ reprezentuje omawiany ekspres: Nespresso Lattissima EN560.B. Sprzęt wyróżnia się wysoką sprawnością, gdyż ciśnienie robocze wyrażane w barach osiąga 19 barów. Jeżeli uwielbiasz kawę ze spienionym mlekiem, to dowiedzmy się, czy jest tu funkcja spieniania: dysza spieniająca i pojemnik na mleko. Kolorystyka obudowy: czarny. DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN560.B (czarny) oferuje całą gamę przydatnych funkcji i technologii.


Miejsce 2
DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN560.W (biały)

DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN560.W (biały)

Opinie: 0 ; Głosów: 1

DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN560.W (biały) Z to funkcjonalny ekspres do kawy, dzięki któremu każdy dzień zaczniesz od aromatycznej kawy. 1400 W jest mocą liczoną w watach, która odpowiada za wydajność przygotowywania kawy. Czy ekspres oferuje młynek do kawy: nie. Wartość ciśnienia, które liczone jest w barach: 19 barów. Czy ekspres wyposażony został w spieniacz mleka: dysza spieniająca i pojemnik na mleko.


Miejsce 3
Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino XN1118 (czarny)

Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino XN1118 (czarny)

Opinie: 0 ; Głosów: 1

Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino XN1118 (czarny) to funkcjonalny ekspres do kawy, dzięki któremu każdy dzień zaczniesz od aromatycznej kawy. 1200 W jest mocą liczoną w watach, która odpowiada za wydajność przygotowywania kawy. Czy ekspres oferuje młynek do kawy: nie. Wartość ciśnienia, które liczone jest w barach: 19 barów. Czy ekspres wyposażony został w spieniacz mleka: spieniacz do mleka.


Miejsce 4
DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85R (czerwony)

DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85R (czerwony)

Opinie: 0 ; Głosów: 2

DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85R (czerwony) to łatwy w obsłudze ekspres do kawy, dzięki któremu w mgnieniu oka przygotujesz ten aromatyczny napój. Na samym początku trzeba dowiedzieć się, jaki typ reprezentuje omawiany ekspres: Nespresso Essenza Mini EN85R. Sprzęt wyróżnia się wysoką sprawnością, gdyż ciśnienie robocze wyrażane w barach osiąga 19 barów. Jeżeli uwielbiasz kawę ze spienionym mlekiem, to dowiedzmy się, czy jest tu funkcja spieniania: brak. Kolorystyka obudowy: czarno-czerwony. DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85R (czerwony) oferuje całą gamę przydatnych funkcji i technologii.


Miejsce 5
Krups Nespresso Essenza Mini XN1108 (czarny)

Krups Nespresso Essenza Mini XN1108 (czarny)

Opinie: 0 ; Głosów: 1

Krups Nespresso Essenza Mini XN1108 (czarny) to łatwy w obsłudze ekspres do kawy, dzięki któremu w mgnieniu oka przygotujesz ten aromatyczny napój. Na samym początku trzeba dowiedzieć się, jaki typ reprezentuje omawiany ekspres: Nespresso Essenza Mini XN1108. Sprzęt wyróżnia się wysoką sprawnością, gdyż ciśnienie robocze wyrażane w barach osiąga 19 barów. Jeżeli uwielbiasz kawę ze spienionym mlekiem, to dowiedzmy się, czy jest tu funkcja spieniania: brak. Kolorystyka obudowy: czarny. Krups Nespresso Essenza Mini XN1108 (czarny) oferuje całą gamę przydatnych funkcji i technologii.Jakie są polecane ekspresy kapsułkowe? Jak je wybrałem?

Po przejrzeniu listy ekspresów kapsułkowych już tylko kilka kroków dzieli Cię od filiżanki aromatycznej kawy. Ale przed skosztowaniem tego jakże popularnego napoju poznaj jeszcze czynniki, którymi się kierowałem przy kompletowaniu zestawienia. Przy okazji poznasz specyfikę tych urządzeń, bo to dość ciekawe urządzenia wśród rodzajów ekspresów do kawy.

 • Rodzaj kapsułek - kluczowa sprawa, bo decydując się na konkretny ekspres, jednocześnie wybierasz określony typ kapsułek. A może to być np.: Nespresso, Nescafe Dolce Gusto, Cafissimo, Senseo czy Tassimo. Ocena smaku jest jednak mocno subiektywna, co jest raczej wiadome. Ja lubię w szczególności Nespresso, co było dla mnie pewnym wyznacznikiem.
 • Oferta kapsułek - warto testować nowe smaki kaw, a oferta kapsułek niejednokrotnie to gwarantuje. Kawa słodka, intensywna, bezkofeinowa, latte, cappuccino, z nutką wielu dodatków - możliwości jest mnóstwo, a wiele ekspresów na kapsułki może przygotować też herbatę lub gorącą czekoladę. Przed zakupem polecam sprawdzić główne rodzaje kapsułek do danego modelu. Ekspresy, które wybrałem, zapewniają wielosmakowe wkłady, więc nie będzie z tym problemu.
 • Cena kapsułek - ostatnia cecha związania z kapsułkami. Bo ich ceny bywają różne, więc należy je sprawdzić przed zakupem urządzenia. Wychodzę jednak z założenia, że na dobrym smaku nie ma co oszczędzać. Koszt i tak będzie niższy niż w przypadku kawy kupionej gdzieś na mieście. Z drugiej strony będzie wyższy od tej z ekspresu ciśnieniowego. Gdy znajdziesz swój smak, porozglądaj się za większymi pakietami - cena za jedną kapsułkę wypadnie wtedy korzystniej. Są też pakiety wielosmakowe, które na początek są dobrą opcją, aby poznać wszystkie aromaty i wyselekcjonować te najlepsze.
 • Ciśnienie - zdecydowanie postawiłem na kapsułkowe ekspresy wysokociśnieniowe. Dlaczego? Bo są bardziej uniwersalne niż te niskociśnieniowe. Poradzą sobie z wieloma rodzajami kaw. Muszą zresztą takie być, bo znajdziesz do nich wiele różnych kapsułek.
 • Moc - tu także jest świetnie, ponieważ ekspresy z listy mają wysoką moc. Szybko przygotują napój, który pobudzi Cię do życia. Czas nagrzewania jest korzystny, a to wpływa również na ekonomię, a konkretniej energooszczędność takiego sprzętu. Sporo plusów za jednym zamachem.
 • Pojemność zbiornika na wodę - w tym parametrze jest już różnie. Teoretycznie im pojemniejszy zbiornik, tym lepiej, bo rzadziej trzeba go uzupełniać. A to ważne, gdy na kawę czeka więcej osób. Z drugiej strony ekspresy kapsułkowe o mniejszej pojemności są jednocześnie niezwykle kompaktowe.
 • Spienianie mleka - przydatna funkcja w każdym rodzaju ekspresu do kawy. Akurat w kapsułkowych ma czasem mniejsze znaczenie, bo dane kapsułki zawierają już mleko. Ale zawarłem modele, które spieniają mleko i mają na nie osobny zbiornik, bo to najlepsza opcja na mleczny dodatek.
 • Opcje regulacji - im więcej tych przydatnych, tym bardziej doceniałem dany model. A co można regulować? M.in.: intensywność (moc) i ilość kawy, tackę ociekową i podstawkę pod filiżanki/szklanki, a także temperaturę napoju.
 • Niezawodność - kluczowa cecha, o której nigdy nie zapominam, tworząc zestawienia i przeglądając porównywarkę ekspresów do kawy. Stawiam na pewne konstrukcje wykonane z trwałych materiałów, które nie mają wad konstrukcyjnych, są łatwe w obsłudze, konserwacji i nie zaliczają u swoich posiadaczy nieoczekiwanych awarii czy usterek. Zawsze przyda się też automatyczne wyłącznie po określonym czasie, szerokie opcje demontażu poszczególnych części, programator twardości wody czy funkcja automatycznego czyszczenia oraz odkamieniania.
 • Wymiary - polecane ekspresy na kapsułki są zazwyczaj kompaktowe. Nie zajmują dużo miejsca na kuchennym blacie. Starałem się zrobić lekki miszmasz - wybrać zarówno większe (przynajmniej jak na na ten rodzaj) modele o wysokiej funkcjonalności, ale też te prostsze i dużo mniejsze, które potrzebują mało przestrzeni.
 • Stosunek ceny do jakości - wszystkie powyższe cechy i parametry zestawiałem z ceną za dany ekspres. Zawsze zależy mi, aby nikt z czytelników nie przepłacił. I tutaj tak będzie, bo te droższe propozycje to liderzy na rynku, a tym tańszym wcale dużo nie brakuje, też są atrakcyjne i opłacalne.

Po tak starannie przygotowanych priorytetach w selekcji masz pewność, że oglądasz wartościowe zestawienie. Bo wiele portali bada ten rynek powierzchownie, patrząc jedynie na popularność i wyniki sprzedażowe, a to często zupełnie nic nie mówi. U nas jest inaczej, co już wiesz.

Jeżeli chcesz jeszcze więcej się dowiedzieć o czynnikach zakupowych, to odwiedź poradnik o tym, jak wybrać ekspres do kawy. Dotyczy właściwie wszystkich rodzajów, ale ma wiele uniwersalnych porad.

Ekspresy kapsułkowe - Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki ekspres kapsułkowy sprosta Twoim wymaganiom. Zestawienie będzie regularnie aktualizowane, bo rynek tych urządzeń dynamicznie się zmienia.

Jeżeli znasz inne modele godne polecenia, to daj znać w sekcji komentarzy. Opinie użytkowników są dla nas bardzo wartościowe.

Zobacz też:


Komentarze
Komentarzy: 1

Autor: Bartolomeo 13-10-2019 13:00:16
Jeśli chodzi o ekspresy kapsułkowe, to mnie zachęca przede wszystkim cena i wygoda w użytkowaniu. Noszę się już od kilku miesięcy z tym zamiarem, żeby wreszcie kupić dobry ekspres do kawy i myślę o jakimś Nespresso z DeLonghi właśnie. Dzięki za podpowiedź

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem